Biostymulatory
Zabiegi wykorzystujące działanie biostymulatorów mają na celu wygładzenie, odmłodzenie i ujędrnienie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Obecnie na rynku medycyny estetycznej dostępnych jest kilka rodzajów biostymulatorów, różniących się schematem działania i zastosowaniem.
Istotną zaletą biostymulatorów jest ich biodegradowalny i bezpieczny dla organizmu skład. Wykazują one wysokie właściwości ujędrniające, wypełniające, odżywcze i odmładzające. Wskazaniem do zastosowania biostymulatorów są widoczne oznaki starzenia, takie jak głębokie zmarszczki i wyraźne bruzdy, opadająca skóra czy niewyraźny owal twarzy.
Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów są bardzo skuteczne, gdyż preparat podaje się do skóry właściwej z pominięciem bariery naskórka. Ostrzykiwanie przy pomocy cienkiej igły samo w sobie stymuluje przebudowę skóry, a w połączeniu z koktajlem biostymulującym daje bardzo dobre rezultaty.
Najpopularniejszymi rodzajami stosowanych w gabinecie biostymulatorów są te, z właściwościami wypełniającymi, których działanie widać tuż po zabiegu.